Newsroom
Lider ERM dla Anny Jackiewicz-Studzińskiej
Anna Jackiewicz-Studzińska, dyrektor Biura Zarządzania Ryzykiem, w Rafinerii Gdańskiej, została uhonorowana prestiżowym tytułem Lidera ERM za wyjątkowe osiągnięcia w rozwijaniu systemu zarządzania ryzykiem w swojej organizacji.
W ramach swoich działań, Pani Anna wdrożyła holistyczny system zarządzania ryzykiem.
Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w siedzibie Rafinerii Gdańskiej, gdzie Marcin Zastawa, członek Zarządu PBSG, wręczył Pani Annie pamiątkowy dyplom oraz statuetkę Lidera ERM.
Wydarzenie podkreśliło wagę jaką Zarząd położył na rozwój systemu zarządzania w organizacji, nadając rangę oraz zapewniając bezpośredni nadzór nad jego realizacją. Takie wsparcie na najwyższym szczeblu jest niezbędne do skutecznej integracji systemu zarządzania ryzykiem w całej organizacji.
O powodzeniu tego przedsięwzięcia zadecydowała przede wszystkim współpraca oraz zaangażowanie pracowników z różnych obszarów w firmie. Bardzo ważna jest rola koordynatorów z Biura Zarządzania Ryzykiem (ambasadorów ryzyka, czyli Risk Partnerów), którzy poprzez swoją wiedzę w tym obszarze i zaangażowanie wspierają rozwój kultury zarządzania ryzykiem w Rafinerii Gdańskiej. Taki wspólny wysiłek skutecznie zwiększa odporność na zagrożenia oraz buduje bezpieczeństwo firmy w wielu wymiarach. Proaktywne podejście do zarządzania ryzykiem z uwagi na charakter realizowanych w rafinerii procesów, stanowi nadrzędny cel oraz podstawę długoterminowego sukcesu firmy. Na ten sukces codziennie pracuje każdy pracownik Rafinerii Gdańskiej.
Zgłoszenie Pani Anny zostało poddane ocenie Kapituły złożonej z Liderów ERM. Po przyznaniu tytułu, Pani Anna dołączyła do tego grona.
W uroczystości wzięli udział:
- Mohammed Al Hindas, wiceprezes Zarządu ds. finansowych, który przyjął nagrodę w imieniu organizacji,
- Justyna Piotrowicz, koordynator w Biurze Zarządzania Ryzykiem,
- Izabela Kotowska, koordynator w Biurze Zarządzania Ryzykiem.
Galeria z wręczenia nagrody
Rafineria Gdańska Sp. z o.o. zarządza jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w tej części Europy. Jego moce przerobowe to ponad 10 mln ton ropy rocznie. Spółka zajmuje się w głównej mierze działalnością processingową. Dostarczony do niej surowiec przerabiany jest na wysokomarżowe produkty. Nowa struktura joint venture powstała w rezultacie przejęcia kapitałowego Grupy LOTOS S.A. przez ORLEN S.A. oraz w konsekwencji dołączenia do grona wspólników spółki Aramco Overseas Company B.V.
Przeczytaj inne newsy
DEBATA
Liderów ERM
RYZYKOWNA GRA