Newsroom

Lider ERM dla Bartosza Marczewskiego

Pan Bartosz Marczewski otrzymał prestiżowy tytuł „Lidera ERM” za swoją rolę jako szef struktur IT w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie. Jako główny koordynator i osoba odpowiedzialna za proces wdrażania wymagań Ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa, Pan Bartosz stanął przed wyzwaniem implementacji systemów zarządzania zgodnych z normami ISO 27001 i ISO 22301, zgodnie z przepisami ustawowymi. W ramach projektu, duży nacisk położono na opracowanie i wdrożenie stabilnej metodyki zarządzania ryzykiem zgodnej z ISO 31000. W okresie od 2021 do 2023 roku, Szpital, we współpracy z ekspertami PBSG, zrealizował następujące zadania:

  • Przegląd organizacji pod kątem norm ISO 27001/ISO 22301/ISO 31000.
  • Opracowanie metodyki zarządzania ryzykiem.
  • Przeprowadzenie Analizy Wpływu i Szacowania Ryzyka.
  • Opracowanie i wdrożenie Dokumentacji Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem.
  • Cykl szkoleń związanych z krajowym systemem cyberbezpieczeństwa oraz umiejętnościami niezbędnymi do zapewnienia bezpieczeństwa świadczonej usługi kluczowej, zgodnie z opracowaną dokumentacją.

Nagrody, w postaci statuetki i dyplomu, zostały wręczone przez Macieja Skałę, członka zarządu PBSG, podczas uroczystego przekazania w siedzibie szpitala w Szczecinie.

Galeria z wręczenia nagrody

DSC_0930
DSC_0082
DSC_0075
DSC_0059
DSC_0054
DSC_0051
DSC_0048

Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie (SPWSZ) to największy w województwie zachodniopomorskim szpital wielospecjalistyczny. Jednostka zlokalizowana w dwóch częściach miasta – przy ul. Arkońskiej i w Zdunowie – oferuje pomoc pacjentom w 32 oddziałach szpitalnych (w tym w dwóch szpitalnych oddziałach ratunkowych) z około 1000 łóżek i 39 poradniach specjalistycznych. W roku 2022 w szpitalu, także w oddziałach dziennych, hospitalizowanych było prawie 55 tys. chorych, udzielonych zostało ponad 212 tys. porad specjalistycznych, wykonanych ponad 10 tys. zabiegów operacyjnych (w tym transplantacje nerek, wątrób i płuc), zrealizowanych zostało ok. 2 mln badań bakteriologicznych i laboratoryjnych.

Przeczytaj inne newsy

DEBATA

Liderów ERM

RYZYKOWNA GRA