Nagroda Lider ERM
Bartosz Marczewski

Bartosz Marczewski

Szef struktur IT
Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie

Bartosz Marczewski – Lider ERM

Tytuł „Lidera ERM” został przyznany Panu Bartoszowi Marczewskiemu. Pan Bartosz pełni funkcję szefa struktur IT w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie i jest głównym koordynatorem odpowiedzialnym za proces wdrażania wymagań Ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa. Jako operator usługi kluczowej, szpital stanął przed wyzwaniem implementacji systemów zarządzania opartych na normach ISO 27001 i ISO 22301 zgodnie z wytycznymi ustawy. Szczególny nacisk został położony na wypracowanie i wdrożenie stabilnej metodyki zarządzania ryzykiem zgodnie z ISO 31000. W latach 2021-2023, we współpracy z ekspertami PBSG, szpital zrealizował następujące prace:

  • Przegląd organizacji w kontekście norm ISO 27001/ISO 22301/ISO 31000
  • Opracowanie metodyki zarządzania ryzykiem
  • Przeprowadzenie Analizy Wpływu i Szacowanie Ryzyka
  • Opracowanie i wdrożenie Dokumentacji Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem
  • Cykl szkoleń dotyczących krajowego systemu cyberbezpieczeństwa oraz niezbędnych umiejętności do zapewnienia bezpieczeństwa usługi kluczowej zgodnie z opracowaną dokumentacją.

Nagrody w postaci statuetki i dyplomu zostały wręczone przez Macieja Skałę, członka zarządu PBSG. Uroczyste wręczenie odbyło się w siedzibie szpitala w Szczecinie.

Wręczenie nagrody

DSC_0075
DSC_0082
DSC_0059
DSC_0054
DSC_0051
DSC_0048

Obejrzyj wywiad z Bartoszem Marczewskim

DEBATA

Liderów ERM

RYZYKOWNA GRA